Testoasa gasita

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Testoasa gasita

de irinabs » 07 Noi 2017, 09:12

Buna ziua. De vineri am o testoasa,Un mascul. A fost pescuit de undeva din fundulea si a ajuns pe rafturile de peste a unui carrefour si de acolo la mine :). Ideea este ca de vineri nu vrea sa manance. Grammarus,sprot,salata verde si alta mâncare de la animax,i am dat. Degeaba. Sta intr un colt,in locul unde este incalzitorul si atat. Ce este de facut? Imi este tare milă de ea
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Noi 2017, 08:51

Re: Testoasa gasita

de Sheppard » 08 Noi 2017, 01:34

E normal ca la inceput sa nu manance pana se obisnuieste cu noul mediu.

Pune te rog si poze cu conditiile in care sta si cu testoasa. Temperatura apei ar trebui sa fie la 25 de grade.

Topic despre alimentatie: viewtopic.php?f=5&t=3789 si despre cele necesare amenjarii unui mediu corespunzator: viewtopic.php?f=12&t=3680&hilit=afis
Si cea mai buna optiune pt apartament: http://www.tortoisetrust.org/articles/smpond.html

Nu recomand mancarea de la pet-shop. Optiunile mentionate in linkul de mai sus sunt mai atractive, iar carnea de vita, pestele crud precum sprotul si hrana vie (rame) sunt mult mai atractive.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator