Posibile Secretii Ciudate

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Posibile Secretii Ciudate

de lulu24 » 28 Mar 2016, 08:59

Acum este deja a doua oara cand observ aceste secretii albe, presupun ca sunt, care sunt agatate la gura testoasei.Si la cealalta testoasa parca am vazut dar nu sunt sigura. Ar trebui sa ma ingrijorez? Este un semn al unei infectii respiratorii? Poate e voma? De multe ori am vazut-o retragandu-se intr-un colt si nu am vazut niciodata ce face vreo 6-7 secunde acolo. Oricum ea e o fire mai timida si retrasa probabil din cauza ca e si disperata de cealalta testoasa care e mereu tare agitata si curioasa.Si un alt lucru, la cealalta testoasa am obs ca atunci cand o iau in mana semi-deschide gura desi ea nu facea asta inainte dar probabil a devenit mai agresiva si da sa ma muste. Sunt destul de sigura ca acele secretii nu sunt provenite din nas pt mereu am vazut narile curate, neinfundate
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 39
Membru din: 09 Feb 2016, 14:46

Re: Posibile Secretii Ciudate

de lulu24 » 28 Mar 2016, 09:05

Cam asa arata.Poate se vede acea secretie alba de la gura
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 39
Membru din: 09 Feb 2016, 14:46

Re: Posibile Secretii Ciudate

de Sheppard » 28 Mar 2016, 23:28

E foarte neclara poza si nu imi dau seama. Daca are ceva secretii ar trebui sa le elimine pe gura/nas si cand e pe uscat.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 2837
Membru din: 25 Feb 2011, 13:28
Localitate: Sibiu


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori