Incepator, vreau sa-mi fac singur acvariu, pareri?

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

Incepator, vreau sa-mi fac singur acvariu, pareri?

de anditanase » 05 Feb 2014, 14:27

Salut, acum 1 sapt am primit cadou o broscuta cu tample galbene si m-am gandit sa mai i-au una ca sa nu se plictiseasca.
1.Vreau sa-mi fac singur acvariul pt ca as iesi mai ieftin. Ma gandeam la 100x40x40x6 ce ziceti este convenabil? Am tot citit pe forum ca ele cresc destul de mult si ba nu mai au loc ba vor sari din acvariu si tot asa...
2. Problema e ca nu am nimic acum dar urmeaza sa le cumpar tot ce trebuie si incerc sa le ofer macar temperatura necesara de care au nevoie in apa(am inteles ca intre 24-28), faza e ca dupa ce sting becu pe timpul noptii scade pana la 20 grade, este periculos?
3. Am citit ca sub 5 grade intra in hibernare, ce inseamna asta? Este neaparat ca intr-o perioada a anului sa intre in hibernare sau...?

Stiu ca a avea un animal este o investitie pierduta, dar daca tot m-am bagat in asa ceva macar sa le ofer ce pot cu un buget nu foarte mare.
Am avut pesti foarte multi ani dar nu cred ca este acelas lucru si de aceea intreb, nu vreau sa-mi bat joc de ele!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 13
Membru din: 05 Feb 2014, 11:55
Localitate: Bucuresti

de acvariu » 13 Feb 2014, 16:58

acvariul este bun. dar vrau sa te contrazic ca avea un animal d3e companie este o placere.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 66
Membru din: 06 Feb 2014, 17:55


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator