Incepator cu testoasa adult

Atat incepatorii in acvateraristica, teraristica cat si noii veniti pe forum pot posta aici.

Moderator: Sheppard

de teodorescu.florin » 13 Apr 2013, 10:25

Intr-u cat a venit primavara,vreau sa aduc ceva modificari in comfortul testoasei,mai exact sa schimb bazinul cu unul mai mare. Fiindca nu sunt genul care sa fac mici afaceri,donez bazinul din PVC unui iubitor de testoase,singura cheltuiala ce va trebui sa o suporte va fi transportul,care va fin in jur de 20 ron. Este vorba de un bazin de 150 litri din PVC negru,al carui pret de achizitie a fost de aproape 150 ron anul trecut. Bazinul este in stare foarte buna,nu este crapat,este doar folosit;cu siguranta mai poate fi folosit cu incredere inca cel putin 5 ani de acum inainte.Un asemenea vazin se poate monta asa : http://piscinenaturale.blogspot.ro/2011 ... z-din.html

Poze reale urmeaza cat mai curand.
Doritorii ma pot contacta aici,pe e-mail teodorescu.florin@ymail.com sau la tel:0761.935.101
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 01 Mai 2011, 17:39

de bstafie » 15 Apr 2013, 00:59

Salutare florin. Daca se poate as dori eu sa preiau bazinul intrucat am unul de 80 l si deja incep sa am probleme in a stabili cele 2 testoase, pestii si plantele. Ti-am lasat adresa mea pe mail si evident ca nu vor fi probleme cu transportul(poti sa-l trimiti prin curier ,e mai rapid si sigur decat posta). Multumesc anticipat :!: :roll:
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 153
Membru din: 19 Dec 2012, 13:40
Localitate: Galati

de teodorescu.florin » 15 Apr 2013, 22:06

OK. Am primit adresa ta,esti fericitul castigator al unui bazin de 150 litri!! Zilele astea il voi spala,ambala si ti-l voi trimite pe adresa ta prin Urgent Curier. Ptr. a avea costuri cat mai mici de transport si nu a avea costuri de ramburs,iti voi plati eu transportul,urmand ca tu sa imi restitui suma intr-un cont ce ti-l voi da prin PM. E bine asa?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 01 Mai 2011, 17:39

de bstafie » 16 Apr 2013, 01:25

E ok asa cum iti vine tie mai bine. Poti trimite si ramburs daca nu vrei sa ne complicam , nu sunt costurile infinit mai mari(e vorba de 8 lei sau ceva de genul asta daca nu ma insel ).
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 153
Membru din: 19 Dec 2012, 13:40
Localitate: Galati

de teodorescu.florin » 22 Apr 2013, 00:06

A ajuns bazinul la tine? Da-mi te rog de stire.
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 01 Mai 2011, 17:39

de bstafie » 22 Apr 2013, 01:35

Da , a ajuns vineri pe seara, cer scuze ca nu am mai mentionat nimic , dar am fost ceva mai ocupat si nu am avut sansa nici sa-l probez. Maine voi merge si ls o reprezentanta a bancii de care am vorbit sa-ti restitui costurile de transport. Probabil maine voi avea ceva timp si spatiu liber sa fac o proba la recipient sa vad cum se descurca(planuiesc sa ii fac o masca din lemn cel mai probabil, si sa-l tin in casa - ceva de genul asta http://tortoisetrust.org/articles/smpond.html). Iti voi comunica aici sau pe privat maine seara ce am reusit sa fac. Multumesc inca odata!
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 153
Membru din: 19 Dec 2012, 13:40
Localitate: Galati

de teodorescu.florin » 30 Apr 2013, 16:37

Salutare. Totul a decurs exact cum a fost vorba;bravo. Mai am o rugaminte:dupa ce amenajezi,ataseaza aici cateva poze. Chiar sunt curios sa vad cum ai facut tu!
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 10
Membru din: 01 Mai 2011, 17:39

de bstafie » 30 Apr 2013, 17:06

cu siguranta voi face asta. Multumesc inca odata!
Avatar utilizator
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 153
Membru din: 19 Dec 2012, 13:40
Localitate: Galati

Anterior

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator