A murit:(

Adrese de cabinete veterinare din Bucuresti si din tara.

Moderator: Sheppard

A murit:(

de 123abc » 01 Mai 2009, 15:13

salut!colega mea si-a luat acum 2 zile 2 testoase de la pet shop.totul bine,pana cand ma intalnesc cu ea la magazin si imi spune ca a murit o testoasa :? .
de ce credeti ca a murit?
P.S.:va mai dau informatii maine cand mai vorbesc cu ea
2 broscoi nebuni de legat(Rafaelo si Piticu')
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 48
Membru din: 07 Noi 2008, 16:51

de manase » 01 Mai 2009, 20:25

stresssss!!! poate :?
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 87
Membru din: 12 Mar 2009, 22:23

de robyroby » 01 Mai 2009, 22:09

Sau poate a tinuto fara incalzitor..apa rece ..:-??
O broscuta mica...si una mai mare :occasion:...:D
Testos activ
Testos activ
 
Mesaje: 157
Membru din: 27 Oct 2008, 11:37
Localitate: Alba Iulia

de 123abc » 10 Mai 2009, 09:45

se poate...nu a avut incalzitor ca avea o chestie de-aia de care zicea diego ca nu sunt bune.TERARIU!!!acum si-a luat alta dar a luat si acvariu.
si apropo,broscutele alea sunt de 1 cm :shock: ca stiu ca mi-am mai luat si eu una sa nu fie singur al meu
2 broscoi nebuni de legat(Rafaelo si Piticu')
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 48
Membru din: 07 Noi 2008, 16:51

de OsDeRos » 10 Mai 2009, 10:25

sunt o multime de boli care putea sa duca la decesul broscutei de cand a luato. tu crezi ca cei din petshop au mare grija de ele? poate temperatura. poate era deja bolnoava.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de BeAtOfMyHeArT » 10 Mai 2009, 15:03

o gramada de broscute sunt bolnave inca din pet shop...eu cand m-am dus sa o cumpar pe a lui fratimiu...nu ma pricepeam....si prima pe care pusesem ochii, saracutza avea labuta din spate umflata....labuta din fata era diforma....si carapacea in ultimul hal....nu stiam eu prea multe dar m-am gandit ca nu trebuie sa fie ok si nu am luat-o..totusi imi pare rau de ele ...le tin in niste conditii groaznice...deci cum a spus si OsDeRos probabil era deja bolnavioara inca din pet shop
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 32
Membru din: 27 Apr 2009, 12:07

de danutza » 10 Mai 2009, 20:38

da si eu cand le-am luat pe ale mele erau multe broscute cu carapacea arsa, de la incalzitor mi-au spus. mi-au zis ca le da cu vitaplus de fiecare data cand le schimba apa, dar nu cred, broscoiul meu are carapacea foarte rigida, ori ca il ocoleau mereu... :) ... mi-e mila de ele ca nu le ingrijesc cum trebuie...
Avatar utilizator
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 19
Membru din: 27 Mar 2009, 21:45
Localitate: rm sarat

de OsDeRos » 10 Mai 2009, 23:52

din petshop n`ar fi nimic. dar mai grav e cand le adopti si e bolnava. prima adoptata dupa acest forum si acum dupa 3 luni mi se pare ca a avut picioarele rupte. are picioarelle la mers total diferit fata de celelalte 2`ua.respecticvu a zis ca n`a crescut de la sine.. ca a avut 2`ua si una a crescut iar cealalta nu. la mine da semne de crestere si e totul ok. deci cea mai probabila cauza... e sa fi fost din`ainte bolnaviara si la ea s`a stins. probabil vanzatoru o lua ca p o leguma si`ar fi aruncat`o la gunoi.

DIN PACATE ACEST LUCRU NU PUTEM SA`L STOPAM NICI CU ANIMALELE PATRUPEDE. CU REPTILELE NU AVEM NICI O SANSA INAFARA DE A LE INGRIJII CUM PUTEM NOI MAI BINE.
Avatar utilizator
Testos Moderator
Testos Moderator
 
Mesaje: 704
Membru din: 26 Aug 2008, 14:39
Localitate: jegosul bucuresti

de 123abc » 20 Mai 2009, 15:34

ai mare dreptate osderos :cry:
2 broscoi nebuni de legat(Rafaelo si Piticu')
Testos juvenil
Testos juvenil
 
Mesaje: 48
Membru din: 07 Noi 2008, 16:51


Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
cron